Новини проекту
З Днем Соборності України!
Новорічні знижки!
Учням заборонено відвідувати школи з 8-го по 24-е січня 2021 року
РОЗПОЧАВ РОБОТУ TELEGRAM-БОТ!
Онлайн-тренінг «Використання платформи Е-SCHOOLS в освітньому процесі»
    

Загальношкільні заходи

Дата: 29 квітня 2020 о 16:35, Оновлено 30 грудня 2020 о 09:30

Новорічний СКІНД "Традиції святкування Нового року в різних країнах" 

21 травня – День вишиванки | Полтавська обласна державна адміністрація  https://www.youtube.com/watch?v=KqJYo9ii9K0    

Вишиванка: код життя. Історія.Традиції

  https://www.youtube.com/watch?v=Q9pQ-YuM0ew

12 фактів про українську вишиванку, яких ви не знали

Цікаві факти про вишиванку: чому український національний одяг полюбився цілому світу

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цей день не передбачає особливої помпезності, хоча має надзвичайно глибокий контекст. 

60 країн світу – під знаком вишиванки

Всесвітній день вишиванки, як наголошують його організатори, цьогоріч відзначається у 60 країнах світу. Там уже підхопили флеш-моб "Вишиванка єднає українців", акцію "Народжені у вишиванці" та інші, влаштовують покази мод на зразках українського автентичного народного одягу, організовують концерти, ходи, виставки, ярмарки.

У Києві, серед інших святкових заходів, триває показ фільму "Спадок нації" – першого документального повнометражного фільму про вишиті сорочки.

Красива вишита українська сорочка з льону з давніх-давен вважається символом здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості; оберіг і захист відзлого ока і слова. 

Нині вишиванка переживає піднесення і  відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов'ю підтримуючи власні традиції. Елементи української вишивки все частіше використовуються в дизайні одягу, і не лише українці – навіть голлівудські красуні залюбки одягають ніжну вишиту вдяганку.  Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно.

Чим же насамперед є вишиванка для українця – оберегом, святинею, місточком між поколіннями чи красивим елементом одягу? Звернемося до історії вишиванки – основних її етапів, кожен з яких – цікавий факт, який, можливо, відомий не всім.

null

1. Скіфи – прародителі вишивки

Вишивкою, за свідченням Геродота, свій одяг оздоблювали ще скіфи. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VІ ст., при дослідженні показали ідентичність з вишивкою українського народного костюма XVІІІ-XІX ст.

null

2. Найсильніший оберіг

Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, як, за повір'ями, оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі так, щоб малюнок торкався тіла. Для кожного ритуалу була особлива вишиванка. Дітям при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів.

3. Перша школа вишивки

Першу школу вишивки в Київській Русі було створено ще в ХІ столітті. Її заснувала Анна, сестра Володимира Мономаха. У ній опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.

4. Символ кохання

Сорочка (особливо чоловіча) - символ кохання й вірності. У давньому замовлянні говорилося: "Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був". Кожна дівчина повинна була вишити сорочку своєму майбутньому чоловікові. І не просто так, а для того, щоб знати — вірний він їй чи ні.

Вишиваючи сорочку, дівчата нашіптували старовинне заклинання. Вважалося, якщо сорочка втратить свою білизну після чергового прання, отже, як кажуть в народі: "скочив чоловік у гречку". А ще розповідають, що чумаки довіряли прання своєї сорочки тільки одній дівчині. Інші жінки до такого сакрального ритуалу не допускалися. Так чумак підтверджував вірність своїй коханій.

5. Перший модник у вишиванці

Ним був Іван Франко, який поєднав вишиванку з буденним одягом, а саме з піджаком. У такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі. 

 null

6. Безмежний простір для творчості

В Україні є близько сотні "вишивальних технік"! Серед найвідоміших технічних прийомів вишивання - гладь, хрестик, низь, мереження, бігунець, плетіння.

7. Вишиванка кожного регіону - унікальна

Кожен регіон України має свої особливості вишиванок. Про їх розмаїттся може свідчити лише перелік типових узорів волинського краю: цвіткі, хміль, лапатий хміль, хмелик, лапатий хмелик, виноград, ягідний хміль, хміль ягідки, хрести гречкою, хрести, безконечник, хрести повії, купчаті, кукурузка, огірочки на дві половинки, звізди, кошички, сокирки, копита, копитка, розбиті хрести, хрести, сливочки, дубове листя, полоничник на дві половинки, полоничник хрещатий, полоничник тощо! І так – у кожній області.

Тому можна сказати, що кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.

null

8. Орнаменти - "списані" з природи

Орнамент вишивок ділиться на три основні групи: абстрактний, рослинний і тваринний. Цікаво, що рослинний орнамент тепер можна зустріти не тільки в вишиванках, а і в колекціях іменитих дизайнерів, натхнених культурою і традиційним костюмом українського народу. 

9. Найоригінальніша вишиванка

Одна з найоригінальніших вишиванок - борщівська. Така сорочка розшита чорними нитками. Є легенда, що коли турки і татари знищили практично всіх чоловіків у Борщеві, жінки цього і сусідських поселень протягом декількох поколінь одягали саме такі чорно-білі сорочки в знак скорботи та печалі.

Борщівська вишиванка. Фото із сайта folkmoda.net

На противагу цьому стилю, є і вишивка «білим по білому». Це художній прийом, в якому рельєфний візерунок вишивки створює гру світла. На виході майстри отримують дуже тонку унікальну роботу.

10. Першим ведучим, який з’явився  у прямому ефірі у вишиванці, став Андрій Шевченко. У вишиванці він відкрив телемарафон "Ніч виборів" на "5 каналі" ще у 2004 році. Згодом таку тенденцію підтримали й інші. 

 

11. Що пропонують українські дизайнери

На українських модних подіумах тема вишивки подається в найрізноманітніших варіантах. Багато відомих українських дизайнерів дуже вдало обігрують наш традиційний одяг, презентуючи і на батьківщині, і всьому світові чудові зразки своєї творчості.

«Торкнутися «вишиваної» історії в Садах майбутності» - таким був леймотив ексклюзивного fashion-show від Оксани Караванської. Фото із сайта tvoemisto.tv

12. Українська вишиванка - модна в усьому світі

Наш національний етно-колорит продовжує надихати і закордонних дизайнерів, які створюють все нові й нові варіанти інтерпретацій традиційних українських візерунків.  

Приміром, у круїзній колекції «Resort 2017» від модного дому «Valentino» чітко прослідковуються українські мотиви – традиційні елементи нашого національного одягу були помітні у багатьох варіантах вбрання. Вишивка, мережки і стильні етно-аксесуари виглядали на подіумі дуже оригінально!

null

Вишиванки від Valentino

Американський модний журнал про моду Vogue назвав українську вишиванку модною. Її успіх видання пояснює появою модельєра Віти Кін, яка почала активно використовувати традиційні українські візерунки в оформленні своїх уборів.

Стильна вишиванка від Віти Кін. Фото із сайта idei-dekoru.com

Як бачимо, вишиванка підкорює світ. 

Онлайн-заняття до Дня пам'яті та примирення "Ніколи знову"

https://www.youtube.com/watch?v=fG75ufCEdBUДень пам'яті та примирення | Черкаська спеціалізована школа №3

Виставка домашніх улюбленців у день котів

Вітальна листівка від учнів 5 класу

Шановні  батьки  майбутніх  першокласників

філії  «Білицька  ЗОШ  І – ІІ ступенів  №3» опорного закладу

«Білицька ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 Кобеляцької  районної ради  Полтавської області »

 Прохаємо  Вас здати до 01 квітня 2020 року повний комплект документів   згідно      переліку:

            заява батьків та копію  паспорта одного з батьків;     

         • копія свідоцтва про народження ;

          • оригінал медичної довідки ;

         • документ, що підтверджує місце проживання дитини.   

Якщо до 1- го класу збирається дитина з особливими освітніми потребами, її батьки мають надати школі документ (оригінал), який підтверджує стан дитини. Це – висновок  інклюзивно – ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого -  медико - педагогічної  консультації.                                                                                                                           

Перш за все слухайте. Прислухайтесь до дітей та молодих людей для їх здорового розвитку та безпеки

Міжнародний день боротьби з наркоманією був заснований у 1987 році Генасамблеєю ООН на знак рішучості посилювати діяльність і співпрацю для створення вільного від вживання наркотиків міжнародного суспільства. 26 червня 1987 року Міжнародна конференція по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами й їхнім незаконним обігом прийняла Всеосяжний план діяльності.

Проблема боротьби з наркоманією вже давно стала глобальною справою для всіх країн світу. В світі налічується близько 250 мільйонів наркоманів.

Кількість наркозалежних в Україні точно не оцінена. За даними Міжнародної програми реабілітації наркоманів Narconon їх близько 1,5 млн. Щороку наркоманія в Україні збільшується на 8% – ця тенденція є однією із найвищих у світі. 70% наркоманів – молодь до 25 років. При цьому жіноча наркоманія в Україні у відсотковому співвідношенні є найвищою в Європі. В Україні кожен рік від наркотиків вмирають 10-12 тисяч людей.

Міжнародний день у цьому році присвячений посиленню уваги суспільства і окремих сімей до дітей та молоді з метою попередження вживання ними наркотиків. Тема дня: «Перш за все слухайте. Прислухайтесь до дітей та молодих людей  для їх здорового розвитку та безпеки».

НАРКОМАНІЯ – хворобливий потяг або пристрасть до наркотичних речовин, які вживають різними засобами: вдиханням, курінням, внутрішньовенними ін’єкціями. Усі наркотичні речовини є сильною отрутою, токсинами для організму, які є дуже небезпечними, оскільки організм дуже швидко призвичаюється до нього і зупинитися часто дуже важко, майже неможливо.

Наркоманія передбачає дві форми залежності – психічну і фізичну. Людина, що вживає наркотики, стає нездатною до звичайних справ і обов’язків. Вона може гірше стежити за собою, мати поганий (чи навпаки надмірний апетит), не спати ночами, або спати вдень, пропадати з дому. А розпитування про це роблять її дратівливою.

Величезна проблема сьогоднішнього суспільства полягає у тому, що наркотики вживають молоді люди, підлітки. Чому наркоманія виникає саме у молоді? Особистісна та ідейна незрілість, невизначеність соціальної ролі молодої людини, надмірні протести проти влади дорослих і чимало інших причин штовхають підлітків до наркоманії. Молодь ставить власні фізіологічні потреби та чуттєві задоволення понад емоційно-вольовий контроль власної поведінки - і цей фактор є сприятливим для причини виникнення наркотичної залежності.

Багато підлітків-наркоманів визнають, що вперше вживали наркотики заради цікавості. Вживання наркотиків серед молоді є модним, а також є можливість поринути у світ оманливої ілюзії. Насправді молоді наркомани обманюють самих себе, вони бажають відгородитися від усього світу, від повсякденної рутини. Відомо, що наркотики дають блаженне забуття, вони у хворій уяві наркомана створюють фантастичний світ, якого насправді не існує.

Загалом мотиви прийому наркотиків у дітей та підлітків виявити дуже важко. Це може бути і цікавість, і бажання відчути ейфорію, і бути «таким як усі» в групі, й виглядати більш дорослим.

Чим молодший пацієнт, тим більше значення має груповий мотив. Доказом цього є те, що довгий час діти та підлітки вживають психоактивні речовини без вибору, ті, які вдалося знайти, і важливим є саме спільне сп'яніння, яке зближує групу, урівнює її членів.

Дуже важливою метою, яка стоїть перед вчителями, батьками, медичними працівниками, є раннє виявлення ознак вживання наркотичних або психотропних речовин підлітками. Наслідками виявлення мають бути відповідні виховні або медичні дії.

Ранніми ознаками вживання наркотичних речовин, незалежно від їх виду, можуть бути такі зміни у поведінці, характері та фізіології підлітків:

 • безпідставне зникнення з дому на досить тривалий час;

 • пропуски занять у школі, зниження успішності в навчанні;

 • різкі зміни у поведінці, що не були властивими раніше, (необгрунтована агресивність, злобність, замкнутість, зміна кола друзів, неохайність);

 • часті звернення до аптеки;

 • поява брехливості, відчуженості;

 • виникнення боргів;

 • зникнення цінних речей та грошей з дому, крадіжки;

 • втрата зацікавленості до навчання, праці, захоплень, перегляду телепередач;

 • зникнення з дому таких хімічних речовин, як оцет, питна сода, перманганат калію, йод, ацетон та інші розчинники;

 • поява у підлітка флаконів з невідомими рідинами, а також пакетів з рослинною сировиною;

 • знаходження у підлітка шприців, голок, гумових джгутів, закопчених ложок, таблеток, наркотичних речовин;

 • поява в лексиконі підлітків нових жаргонних слів: баян, машина - шприц, колеса - таблетки; драп, план, дур, ширка, мулька - назви наркотичних речовин та ін.;

 • наявність у підлітків слідів від ін'єкцій у будь-яких частинах тіла;

 • розлади сну (безсоння або надзвичайно тривалий сон, сон вдень, важке пробудження та засинання, тяжкий сон);

 • розлади апетиту (різке підвищення апетиту або його відсутність, прийом значної кількості солодощів, поява надзвичайної спраги);

 • коливання розміру зіниць (різко розширені або звужені до булавкової головки) та кольору шкіри (різко бліда, сірувата).

Ранні ознаки вживання наркотиків можуть бути різними, в залежності від того, який наркотик, в якій кількості та комбінації вживає підліток.

В залежності від того, в якому стані перебуває підліток (сп'яніння, вихід з нього, або в перерві між прийомами наркотиків), ранні ознаки вживання наркотичних речовин можуть відрізнятися.

Сп'яніння після вживання канабіноїдів - препаратів коноплі (марихуана, гашиш або сленгові назви - план, драп, травка, дур та ін.)

Через 5-15 хвилин після куріння виникає відчуття піднесеного настрою та припливу сил, сильний голод і спрага. Психічний стан коливається від немотивованої веселості, сміху, втрати «гальмів» до тривоги, страху, агресивності. Зіниці у стані сп'яніння розширені, блищать, шкіра бліда, губи сухі. Відзначається невелике підвищення артеріального тиску та прискорення пульсу. Спостерігаються м'язові посмикування, можуть виникати галюцинації. Закінчується сп'яніння тяжким сном, слабкістю, апатією.

В перервах між прийомами цих наркотичних засобів на перших етапах ніяких суттєвих змін у поведінці підлітків не відмічається.

Через декілька місяців (1-2) після регулярного (щоденного) вживання канабіноїдів можуть виникнути такі ознаки: псується або безпідставно змінюється настрій, безсилля змінюється дратівливістю, агресивністю, порушується сон (сонливість вдень), з'являється головний біль, озноб, пітливість шкіри, тремтіння (тремор), підвищується артеріальний тиск.

Сп'яніння, викликане вживанням опіатів

(екстракт з макової соломки, героїн та ін.)

Після прийому наркотику виникає ейфорія, приємне почуття комфорту та розслаблення, зіниці різко звужені, обличчя та шия червоніють, з'являється свербіння шкіри, переважно обличчя. Під час сп'яніння підлітки малорухливі, шукають усамітнення та спокою.

При необхідності підлітки можуть легко приховувати усі ознаки сп'яніння, окрім різко звужених зіниць.

При виході зі стану опійного сп'яніння зіниці розширені, може виникнути нудота, блювання, біль у різних частинах тіла, підвищена температура, зростання частоти серцевих скорочень, коливання артеріального тиску, безсоння, нежить.

Психічний стан характеризується дратівливістю, злостивістю, нестійкістю настрою.

Залежність від опіатів виникає дуже швидко, особливо при внутрішньовенному шляху введення. У зв'язку з швидким виникненням залежності підліток часто намагається піти з дому, незважаючи на заперечення батьків. Часто штучно провокує конфліктні ситуації, щоб скористатися ними і піти з дому.

Сп'яніння, викликане вживанням психостимуляторів

(амфетамінів, екстазі, первентин, ефедрон, фенілпропаноламін)

При цьому виді сп'яніння підвищується фізична активність, виникає ейфорія, почуття «невагомості», увага швидко відволікається, посилюється статевий потяг, з'являється відсутність бажання спати, розширюються зіниці, з'являється м'язевий тремор, обличчя бліде, артеріальний тиск підвищений.

Вихід з амфетамінового сп'яніння супроводжується безсиллям, болем у різних частинах тіла, тривалим важким сном, підвищеним апетитом, тахікардією, похмурим настроєм зі злостивістю і агресивністю. В перервах між вживанням наркотиків цієї групи поведінка дитини підліткового віку схожа на поведінку при вживанні опіатів.

Наявність у підлітків однієї або декількох з вищевказаних ознак не дає підстав для ствердження того, що дитина вживає наркотики. Діагноз наркотичного сп'яніння може бути встановлений тільки лікарем-наркологом, а діагноз наркоманія - тільки лікарсько-консультативною комісією. Однак це повинно спонукати батьків, вчителів більш пильно ставитись до поведінки дитини, звернутись за порадою до лікаря-нарколога.

Адже отримавши кваліфіковану медичну та психологічну допомогу при перших спробах вживання, дитина чи молода людина має більше шансів уникнути страшної прірви наркотичної залежності.

Крім того, слід пам'ятати, що майже всі дії, пов'язані з наркотиками, переслідуються законом.

Чи є вихід зі становища, що склалося? Авжеж, якщо батьки або небайдужі оточуючі люди згідні прийти на допомогу і мають витримку, терпіння і віру у підлітка. У нашій країні є наркологічні диспансери, реабілітаційні центри і фахівці, які завжди прийдуть на допомогу. Є служби, які займаються такими важкими проблемами підлітків, так звані «телефони довіри». Проте це зовсім не легкий шлях. Це тривала боротьба.

Профілактика наркоманії спрямована на попередження виникнення захворювання. Проводяться заходи, які сприяють формуванню здорового способу життя, попередженню першої проби наркотичної речовини та боротьби з неадекватним поводженням підлітків.

Варто пам’ятати, що успіх спасіння охопленої наркотичним дурманом молоді залежить не від лікаря, не від психолога чи іншого спеціаліста, а насамперед від нас самих, від того, які ми будуємо стосунки з власними дітьми, як ми виховуємо їх у сім’ї, у школі, у суспільстві.

                                                                                               Адміністрація філії 

#Читаємовголос  

5 хвилин читали разом вголос всією шкільною родиною  

День Соборності України

        22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

       Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. Для нас та унів нашої школи це також великий пам'ятний день. Тож цього року ми провели флешмоб до цієї пам'ятної дати.

З Новим роком!

ШАНОВНІ

  працівники школи, батьки!

ДОРОГІ ДІТИ!                                                      

Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та

Різдвом Христовим.

Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть

у кожну родину добро, мир і достаток, душевну теплоту і сімейну

гармонію.

Новий рік увійде у Ваш дім з надією на

краще майбутнє, вірою у добро та справедливість, любов’ю до людей  та

принесе в дарунок щастя, здоров’я, стабільність, добробут, впевненість у

завтрашньому дні та світлу долю.

Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов'язково здійсняться. Від усієї душі зичу Вам великого людського щастя, міцного здоров'я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч. Нехай прийдешній рік виправдає ваші самі добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут вашим сім'ям. Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов.

 З Новим Роком та Різдвом Христовим

                                                                      З повагою, Світлана Миколаївна

Флешмоб "Віконечко у зиму"

До нас теж приходив СВЯТИЙ МИКОЛАЙ!​

Учні школи долучилися до акції "Іграшка для захисників"

Кришко Софія, учениця 4 класу, учасниця конкурсу "Намалюй захиснику"​

План заходів в межах акції "16 днів проти насильства16"

ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

Вітальне попурі

Оголошується Тиждень стилю

Набридла одноманітність???
Ми вирішили змінити буденність!!!
З 18.11 по 22.11 оголошуємо
ТИЖНЕМ СТИЛЮ!
Долучаються усі учасники освітнього процесу!!!
День перший – понеділок – «Діловий стиль», класика
День другий – вівторок – «Національний стиль», яскраво, патріотично
День третій – середа – «Спортивний стиль». Цікаво побачити вчителя в спортивному костюмі біля дошки?
День четвертий - четвер – «Джинсовий стиль», модно, драйвово
День п'ятий – п'ятниця – «Святковий стиль», стильно і водночас святково
«Розсуваймо стіни» і будьмо разом!!!

Протидія булінгу

Олімпійський урок

Вже традиційним для нашого закладу став Олімпійський тиждень. Дуже цікаві змагання пройшли на території освітнього закладу.

Цікаво, весело, захоплююче, пізнавально пройшов

Тиждень початкової школи з 16 вересня по 20 вересня.

В понеділок чарівний клубок нас повів стежкою через Мультляндію «Говоримо українською» до вікторини «Рідна мова». 
Вівторок розпочався спостереженням «Вивчаємо осінні прикмети», презентацією проекту «Проростай, цибулько». Потім змагалися інтелектуали в грі «Що? Де? Коли?».

В середу учні пройшли математичним лабіринтом. Де переглянули відеопрезентацію «Цікава математика» та виконали завдання КВК.

У четвер відбувся Олімпійський урок під девізом « Май бажання досягти Олімпійської висоти!».

У п’ятницю відзначили день творчості виставкою малюнків «Ми за мир!»

Фотоальбом можна переглянути ТУТ+

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.