З Днем Соборності України!
Новорічні знижки!
Учням заборонено відвідувати школи з 8-го по 24-е січня 2021 року
РОЗПОЧАВ РОБОТУ TELEGRAM-БОТ!
Онлайн-тренінг «Використання платформи Е-SCHOOLS в освітньому процесі»

Поради медсестри

Дата: 25 квітня 2020 о 20:56, Оновлено 11 травня 2020 о 16:37

Укуси членистоногих

Лісовий кліщ

Маленький паразит, який перено­сить віруси кліщового енцефаліту — небезпечного захворювання центральної нервової системи, яке нерідко закінчуються смертю.

Захворювання виникають на весні, тому що кліщ як перенос­ник вірусу найбільш небезпечний в травні — червні, у липні та серпні ця небезпека набагато знижується, а у вересні практично сходить до нуля.

У 80 відсотках випадків захворювання виникає при внесенні вірусу до організму людини при прямому присмоктуванні зара­женого кліща до шкіри. Також можливе зараження через шлун­ково-кишковий тракт, у том числі при забрудненні рук під час зняття кліща, на поверхні якого може знаходиться вірус.

Потрапивши на тіло людини, кліщ присмоктується в волосис­тій частині голови, в ушних раковинах, на шиї, ключицях, у пах­вових ямках, на грудях, руках, спині, попереку, в паху. Укус його безболісний завдяки знеболюючій речовині, яка є в слині.

Симптоми кліщового енцефаліту. Після укусу зараженого кліща захворювання може розпочатися від 1—2 днів до 1—3 міс. Це так званий прихований період, протягом якого можливі слаб­кість, втрата апетиту, сонливість, збільшення температури до 37,2—37,4°.

Розгорнутий період має різкий початок у вигляді лихоманки, сильних болів у м'язах, інколи з судомами. На 2—3-й день після початку захворювання настають розлади нервової системи, пара­лічі м'язів, можливі паралічі дихання й смерть. Для оточуючих хворий кліщовим енцефалітом як джерело зараження безпечний.

Перша допомога: виявленого кліща треба негайно видалити. При цьому ні в якому разі не можна допускати відриву головки кліща з залишенням її в тілі людини.

Існує два способи видалення кліща. Захвативши кліща пінце­том або пальцями, обгорнутими в марлю, його видаляють пові­льними, плавними рухами проти годинникової стрілки.

При другому способі кліща обв'язують ниткою в місці присмоктування (між головкою й шкірою людини) і, розтягуючи кінці нитки в сторони, витягують із тіла. Руки й місце укусу обов'язково треба продезінфікувати.

Позбавляємося від сутулості

1 . Початкове положення - руки на поясі , ноги на ширині плечей. Робіть кругові рухи випрямленими руками спочатку вперед , потім назад. Повторіть вправу 6-8 разів в кожну сторону.

2 . Початкове положення - руки на поясі , ноги на ширині плечей. По черзі піднімайте спочатку ліве , потім праве плече. Повторіть вправу 6-8 разів.

3 . Початкове положення - руки на поясі , ноги на ширині плечей. Різко підніміть плечі , потім повільно опустіть їх. Повторіть вправу 6-8 разів.

4 . Початкове положення - ноги на ширині плечей , руки в замку за спиною. Повільно потягніться вперед , максимально вигинаючи хребет і відводячи зчеплені в замку руки назад . Потім поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 6-8 разів.

5 . Початкове положення - ноги на ширині плечей , руки вільно розташовуються по швах. Підніміть праву руку вгору , ліву відведіть назад , зігніть руки в ліктях і постарайтеся з'єднати їх за спиною , поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу , змінюючи положення рук , 6-8 разів з кожною рукою.